Home Dijital Gazete Savunmanın liderleri Milipol Katar’da buluşacak

Savunmanın liderleri Milipol Katar’da buluşacak

by eudaylight

Uluslararası iç güvenlik ve sivil savunma etkinliği 24-26 Mayıs tarihleri arasında Doha’da gerçekleşiyor

Orta Doğu’nun iç güvenlik ve sivil savunma için önde gelen uluslararası etkinliği olan Milipol Katar, yenilikçi çözümler ve gelişmiş güvenlik sistemlerine yönelik artan talebin görüldüğü bir dönemde, iç güvenlikte giderek artan karmaşık sorunlarla baş etmek amacıyla  24-26 Mayıs tarihlerinde Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde (DECC) gerçekleşiyor.

Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al-Thani’nin himayesinde düzenlenen 14. Milipol Katar’ın resmi açılışı Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Halid bin Khalifa bin Abdulaziz Al Thani tarafından gerçekleştirilecek. Etkinlik, Paris merkezli uluslararası etkinlik organizatörü Comexposium ve Katar İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Milipol Katar 2022’nin Irak, Lübnan, Moldavya ve Ukrayna’dan bakanlar da dahil olmak üzere 30 ülkeden 240’tan fazla resmi delege ve ileri gelenleri ağırlaması bekleniyor.

Covid, yoğun siber tehdit ve jeopolitik istikrarsızlık ortamında karar vericilerin, güvenlik güçlerinin, teknik uygulayıcıların, altyapı geliştiricilerin ve vatandaşların hızla gelişen bu güvenlik sorunlarının üstesinden gelmek için yeni çözümler aradığını ifade eden Civipol CEO’su ve Milipol etkinliklerinin Başkanı Vali Yann Jounot; bu yılki etkinliğin bir inovasyon merkezine dönüşeceğini vurguladı. Jounot “Milipol Katar, geçen yıl 89 milyon Euro’yu aşan sözleşme hacmi ve yüzde 82’lik katılımcı memnuniyet oranı ile bölgenin rakipsiz iç güvenlik ve sivil savunma olayı statüsünü pekiştirdi” dedi.

Milipol Katar’ın bu yılki etkinliğinin, 17 ülkeden 220’den fazla katılımcıyı ve 80 ülkeden 8 binden fazla ziyaretçi  çeken geçen yılki organizasyonu geride bırakması bekleniyor.

Milipol Etkinlikler Direktörü François Jullien, “Sektör, Milipol Katar’ın bilgi paylaşımlı seminer programına katılmanın yanı sıra yeniliklerinive çözümlerini  alıcılara ve kanaat önderlerine sergilemek, resmi uluslararası delegasyonlarla tanışmak, Orta Doğu’da iş geliştirmek , güvenlik uzmanlarıyla bilgi alışverişinde bulunmak için çok istekli” dedi.

Market Research Engine’e göre, Orta Doğu’nun iç güvenlik pazarının 2019’dan 2025’e kadar olan dönemde yıllık yüzde 14,5 oranında büyüyeceği tahmin edildiğini belirten Jullien, şunları söyledi: “Katar’ın bölgenin kalbindeki stratejik konumu, onu öngörülen sektör büyümesinden kaynaklanan iş potansiyeline erişmek için ideal bir buluşma noktası yapıyor. Katılımcılar ayrıca, gelişmiş güvenlik çözümleri ile yerel ve uluslararası uzmanlık gerektiren altyapı projelerine büyük yatırımları gerektiren ülkenin Ulusal Vizyonu 2030 kapsamında Katar’ın kendi ülke ve sivil savunma ihtiyaçlarına katkıda bulunma fırsatı da yakalayacak.”

Katılım ve kayıt için :  www.milipolqatar.com

Milipol Katar Hakkında:

1996 yılında kurulan Milipol Katar, iki yılda bir düzenlenen Orta Doğu’nun önde gelen iç güvenlik ve sivil savunma fuarı ve konferansıdır. Sektöre özel etkinlik, Katar Devleti İçişleri Bakanlığı tarafından, Fransız İçişleri Bakanlığı’nın danışmanlık ve hizmet şirketi Civipol başkanlığındaki GIE Milipol adına hareket eden, Fransız merkezli Comexposium Security ile ortaklaşa düzenleniyor. Milipol Katar, etkinliği en son güvenlik, emniyet, algılama ve önleme ekipmanlarını, sistemlerini ve hizmet yeniliklerini sergilemek için kullanan en büyük küresel kamu ve endüstriyel güvenlik oyuncularını kendine çekiyor. Etkinlik, Katar Devleti’nin ülkenin Ulusal Vizyonu 2030 doğrultusunda artan güvenlik ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılıyor.24 Mayıs – 26 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde 14üncü kez gerçekleştirilecek olan Milipol Qatar’ın, %82 katılımcı memnuniyet oranı kazanan son organizasyonun başarısı üzerine inşa edilecek. Bu etkinlik, 20’den fazla ülkeden 220’den fazla katılımcıyı, 80 ülkeden 8.000’den fazla ziyaretçiyi çekti ve 89 milyon € değerinde beyan edilen sözleşme değerine ulaştı. 30 yılı aşkın bir süredir MILIPOL markası, yüksek kaliteli, uluslararası iç güvenlik etkinlikleri ile eş anlamlıdır. Marka, Milipol Paris, Milipol Qatar ve Milipol Asia-Pacific tarafından temsil edilmektedir.


Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment