Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı

by eudaylight

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Pence-Kilit Harekatı”

“Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Harekatı, şuan da terör ördgütünün can çekişmesi nalamına gelen bir harekat. Teörör örgütünün son çırpınışları. Şu anda terörö örgütü can çekişiyor. Pençe-Kilit Harekatı’nda öldürülenlerin sayısı 45’i buldu. Malesef bir şehidimiz daha var. Pençe-Kilit Operasyonu’nda 3 şehidimiz var. Bütün ekiplerimiz komandolarımız ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Sonuna kadar bu temizlilk harekatı bitene kadar usanmadan bu teörörle mücadelemizi sürdüreceğiz.

“Putin-Zelenski sorusu”

Bugün kendileriyle arkadaşlarımız irtibat kuracak. Sayın Putin ve Zelenski ile bugün yarın bir görüşme yapmayı planladık. Temenni ederim ki bu davetimize icabet ederlerse üst düzeydeki buluşmayı inşallah İstanbul’da gerçekleştiririz.

“Operasyondaki mağaralar”

Operasyonda şuan da komandolarımız çok büyük başarılar elde ettiler, ediyorlar. Bu inlerde mağaralarda birçok muhimmat ele geçirildi. Bunların temizliğine devam ediliyor. Kolay iş değil, hassas dikkatli olmak gerekiyor. En az hasarla bu işi bitirmenin derdindeyiz. Çok teşekkür ediyorum.”
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment